Vyberte kvalitní traktorové pneu

Každý mladý kluk se pozastavuje nad obrovskými zadními pneumatikami traktorů. A v dospělosti spousta těchto kluků, která se věnuje zemědělství, si výběr a koupi traktorových pneu vyzkouší na vlastní kůži. U těchto pneumatik je potřeba počítat s vysokými nároky na údržbu. Pneumatiky na traktor nejsou levnou záležitostí a určitě by měly něco vydržet.

V porovnání s pneumatikami na osobní automobily jsou traktorové pneu na požadavky náročnější. Rozdělují se na dvě kategorie – radiální a diagonální. Radiální pneumatiky zajišťují lepší jízdní vlastnosti, mají lepší přenosové vlastnosti a v neposlední řadě i delší životnost. Dokonce se uvádí, že tyto pneumatiky snižují spotřebu traktoru. Diagonální pneumatiky jsou zase určeny do lesa a jsou levnější, co se týká pořizovací ceny.

Budete-li vybírat nové pneumatiky na traktor, dejte pozor na únosnost pneumatik a nepřetěžujte ji. Čím je vyšší rychlostní index, tím je nižší únosnost pneumatiky, a tak je pouze na vás, zda chcete pneumatiku s maximálním zatížením, nebo pneumatiku pro rychlejší způsob jízdy.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2013 Auto - moto, pneu